среда, 28 февраля 2018 г.

How to make a Woodpecker on a Pole - Polymer clay Moving Toy

How to make a Woodpecker on a Pole - Polymer clay Moving Toy

How to make a Woodpecker on a Pole - Polymer clay Moving Toy

How to make a toy Woodpecker

How to make a toy Woodpecker

DIY Flower Bouquet Pop up Card-Paper Crafts-Handmade Craft

DIY Flower Bouquet Pop up Card-Paper Crafts-Handmade Craft

среда, 14 февраля 2018 г.

1 Як допомогти дітям вчитися або Ейдетика в школі

Вебінар: Навчання читання легко. Власна кольорова методика

Слова близькі за значенням синоніми. Редагування тексту.



Тема. : Слова близькі за значенням синоніми. Редагування тексту.

Мета. Розширити поняття учнів про слова, близькі за значенням. Ознайомити з терміном «синоніми». Виробляти вміння добирати синоніми,  використовувати їх у мовленні.  Розвивати мовлення, мислення, допитливість учнів.
Виховувати інтерес до слова, увагу до народних висловів, які роблять наше мовлення багатшим, яскравішим, образнішим.

Обладнання. Картки індивідуальних завдань Мультимедійна презентація «Руйнівники міфів».


Хід уроку

І. Етап орієнтації

- Діти, сьогодні гарний день. Посміхається лагідно сонечко. Усміхніться і ви один одному, подумки побажайте добра, успіхів. І щоб дружно нам працювалося, щоб ви приходили на допомогу один одному, візьмемось за руки  і промовимо :

Дружно візьмемось за руки,
І приступимо до науки.
Раз, два,три, чотири,п’ять
 Хочемо все на світі знать.

- Сьогодні у нас не просто урок української мови. Ми, на сьогоднішньому уроці станемо учасниками програми «Руйнівники міфів». Ви спробуєте себе у ролі юних дослідників української мови. Тому ми об'єдналися в  групи «Науковці», «Журналісти», «Фольклористи». У кожної групи було своє завдання, які підтвердять наші міфи про слово чи спростують.

Що  ж означає слово досліджувати?

- Досліджувати означає виясняти, пізнавати, розглядати, знайомитись.

Міф (від грец. Μύθος, мітос — букв. оповідь, розповідь, рідше — казка) або міт — це оповідь, яка пояснює походження певних речей, явищ, всього світу

Перш ніж розпочати наші дослідження , давайте виробимо правила, яких будемо дотримуватися.

- Ми всі – одна команда.
- Один за всіх і всі за одного.
- Пам’ятай правила!
- Говори правильно!
- Пиши охайно!
- Не перебивай!
- Не викрикуй!

Отже у нас сьогодні урок – дослідження .А досліджувати ми будемо слово.

Що за диво – наша мова!
Слово горнеться до слова,
Слово з словом в’яжеться,
Мудра казка кажеться,
Казка чи билиця…
Мова – чарівниця.

- А щоб стати учасником програми « Руйнівники міфів» потрібно дещо пригадати.

I.       Актуалізація опорних знань. Інтерактивна технологія «Мікрофон»                                                                                                                                                          - I.     Яку тему вивчаємо? (Слово)

- Що знаєте про слово? (Кожне слово має своє значення. Слово може вживатися у прямому і переносному значенні. Одне й те саме слово може мати кілька значень. Є слова, які пишуться і вимовляються однаково, мають різні значення)             
- Отже, ми з’ясували, що вже знаємо. Сьогодні ми продовжимо здобувати нові знання.

-Тож руйнівники міфів запрошують нас підтвердити або спростувати міф про …
Чи можна один і той самий предмет  назвати близькими за значеннями словами.?


Перший міф

Чи можна один і той самий предмет  назвати близькими за значеннями словами?
Тож давайте спростуємо або підтвердимо  наш міф, що один і той самий предмет можна назвати різними словами.


Робота по картках.
Батьківщина, житло,  Вітчизна,оселя,  діти, помешкання,  учні, рідний край,дім, школярі,Україна,домівка,  дітвора, наша країна, господа, держава

Група «Науковці» проводила дослідження – опитування. Назвати  синоніми слова «говорити»? Опитані були вчителі та учні школи. Вашій увазі наші результати.

Відео

Слово «Говорити» словник подає понад 70 синонімів

Робота в парі  Робота з синонімічним словником.

Дослідимо слова:
Сміливий – хоробрий, відважний, безстрашний, відчайдушний.
Сумувати – журитися, тужити, засмутитися.
Ліс — гай, діброва, бір, пуща.
Іти – ходити, ступати, прямувати, чимчикувати, крокувати, проступати,  тупати, бродити, марширувати.
Сильні – дужі, здорові, міцні, могутні, мускулисті, стожильні, м'язисті, могучі, потужні.
Веселі, радісні, щасливі.


Висновок.Міф підтвердженно.
Можна один і той самий предмет назвати близькими за значенням  словами -
cиноніми

Другий міф  
Синоніми в нашій мові не потрібні.
 Цей міф нам спростує ,або підтвердить група « Журналісти».
Вони опитали учнів 4 класу які вже вивчили слова синоніми і з’ясували. Чи потрібні в нашій мові синоніми?
Тож давайте доведемо нашим четвертокласникам що синоніми в мові потрібні. Розглянемо тексти і з’ясуємо чи потрібні синоніми?

Дослідження.
Прочитай текст. Знайди недоліки в ньому і виправ їх.
Настали холодні зимові дні. З півночі подув холодний вітер, і холодна земля стала як камінь. Снігу не було. Люди в цю холодну пору сиділи в хатах.
Довідка:крижаний, мерзла,морозну.
- Як можна уникнути цієї помилки?
- Якими словами можна замінити слово холодна?

Творче списування
— Прочитайте речення. Спишіть, добираючи з дужок слова, щонайбільше підходять за змістом.
Дзвінко (щебечуть, лунають, співають) птахи у парку. Весело(дзюркоче, тече, мчить) маленький струмочок. Яскраві метелики(кружляють, літають, пурхають) над квітами.

Редагування
Замініть слово великий в усіх словосполученнях синонімами відповідно до його значення.

Великий вітер, велика гора, велика прірва, велике подвір’я, великий врожай, великий натовп, велика сім’я, великі діти, велика людина, велика ніч.

Довідка: високий, глибокий, сильний, багатий, просторий, численний, багатолюдний, довгий   видатний, дорослий
Міф зруйновано.
 Синоніми в мові потрібні для заміни повторів.  

Міф третій 
Синоніми допомагають
точніше висловити думку, зробити мову виразною багатшою, яскравішою…
Синоніми допоможуть зробити нашу мову виразнішою, багатшою, точнішою і краще допоможуть висловлювати свою думку, уникати частого повторення одних і тих самих слів

Ой,  яка чудова українська мова!
Де береться все це, звідкіля і як?
Є в ній ліс, пуща, гай, діброва,
бір, перелісок, чорноліс. Є іще й байрак.
Є у ній хурделиця, віхола, завія,
 завірюха, хуртовина, хуга, заметіль.

                                   (О.Підсуха)

 Давайте пограємо зі словами синонімами.
Цей міф допоможуть нам спростувати ,або підтвердити « Фольклористи»

Прислів’я
Працьовитій людині і смуток – печаль не страшні.
Людям які працюють  нема коли сумувати  за своєю роботою. Вони завжди співають пісні.
Ніколи не кажи: «Не вмію», а завжди говори: «Навчуся».
Поясніть прислів’я.

Відгадайте загадки.
Крутиться . вертиться,не знає де дітися? Дзиґа.
По доріжці ходимо, по лісочку бродимо. По травичці тупаєм, у спортзалі гупаєм. (Ноги).
Влітку – сірій, Взимку – білий, Полохливий, Несміливий, Попсує в городі Грядку – Утікає без оглядки.(Заєць)
За деревами, кущами
Промайнуло швидко полум'я.
Проскакало, пробігло,
Немає ні диму, ні пожежі.
А хитрунка у шубці теплій? (Лисиця)


Висновок.Міф підтвердженно

Синоніми допомагають
Точніше висловити думку, зробити мову виразною багатшою, яскравішою…


IV.    Підсумок уроку
Синоніми що за слова?
Для чого їх кожен вжива?
Який словник нам допомагав,
Синоніми в ряд позбирав?
Що ж, зуміли ви як слід відповідати.
Каже нам дзвінок: « Перерва. Час відпочивати»
Чи здобули ви нові знання на уроці? Як?
Здобували знання.

Знання

Знаходили відповіді на запитання

Навчилися визначати синоніми

Активно працювали

Нове вивчили

Напрацювалися

Як найбільше дізналися




2 Використання інтерактивних прийомів «фішбоун» та «кубик «Блума» на ур...